Marihuana - znana już od wieków

W tradycyjnej medycyie Indyjskiej oraz Chińskiej, maruhuana nie jest żadną nowością - już w dawnych czasach była wykorzystywana w leczeniu m.in. różnego rodzaju ran i owrzodzeń -zewnętrznie oraz wewnętrznie, jako uznany środek przeciwbólowy, łagodzący silne bóle głowy. Obecnie środek ten budzi wiele kontrowersji - przez jednych uważana jest za cudowen remedium, a przez innych za zwykły narkotyk.

W Polsce legalne nasiona

Obecnie w Polsce lagalne jest nabycie nasion i ich kolekcjonowanie. Mozna to zrobić za pomocą m.in sklepów internetowych, które w swojej sprzedaży oferują nasiona maruhuany do celów kolekcjonerskich, co jest dobra opcją dla pasjonatów i fanów tej rośiny. Uprawa nasion jest jednak zabroniona.

Marihuana - na co pomaga?

Szereg zastosowań marihuany leczniczej jest bardzo duży m.in. pomaga w łagodzeniu objawów chorób nerodegeneracyjnych jak Alzheimer czy też Parkinson. Badania dowodzą, że jest pomocna także w łagodzeniu różnych bólów - w tym także silnego bólu nowotworowego. Łagodzi także przebieg lekoopornych padaczek u dzieci.

Wymieniać można długo

Cennych korzyści leczniczych marihuany możnaby wymieniać bardzo dużo i długo. Cały czas prowadzone są badnia nad coraz to nowymi zastosowaniami, ale już przez wiele osób określana jest jako remedium w leczeniu wielu chorób i daje nadzieje dla pacjentów, którym dotychczas stosowane terapie nie pomagają, Być może kiedyś stanie się powszechnie dostepnym środkiem stosowanym zarówno w lecznictwie jak i profilaktyce.